FAQ

Ako si ťa môžeme objednať?

Rezervovať si ma môžete prostredníctvom e-mailu, telefonicky alebo cez sociálne siete. Je dôležité, aby ste mi oznámili dátum, miesto a typ fotenia, nakoľko si musím vždy overiť či mám daný termín ešte voľný. V prípade dohody na termíne sa s Vami pred svadbou rád stretnem, aby sme sa trochu bližšie spoznali a aby sme si spoločne prešli svadobný scenár.

 

Odkiaľ si?

Pochádzam z Bratislavy, mojím druhým domovom je Bytča, ale rád za Vami vycestujem kdekoľvek. Bežne fotím po celom Slovensku.

 

Fotíš svadby len celý deň alebo je možné si ťa rezervovať aj na pol dňa?

Najradšej fotím „celodňovky“, aby bol Váš príbeh zachytený od ranných príprav až do neskorej noci. Ak však veľké svadby nie sú pre Vás a preferujete menší typ svadby, v mojej ponuke mám pripravený aj poldňový balíček.

 

Robíš aj video?

Nie, video nerobím. Poznám sa ale s viacerými kvalitnými kameramanmi ktorých Vám viem odporúčiť. Takisto viem odporúčiť aj Dj a kapely.

 

Môžeme s tebou rátať na fotenie svadobných portrétov aj v iný, ako svadobný deň?

Samozrejme, fotenie portrétov v iný deň dokonca odporúčam. Má to veľa výhod, mladomanželia nie sú v časovom strese, dátum fotenia vieme prispôsobiť počasiu a taktiež môžeme vycestovať aj na vzdialenejšie miesta, čo by sme v deň svadby nestihli. Ďalšou obrovskou výhodou je možnosť fotenia v najkrajšej časti dňa, čo sú asi dve hodiny pred západom slnka a aj po samotnom západe, keď je krajine krásne zafarbená. Vyhneme sa tak ostrým lúčom a tieňom, ktoré hrozia počas fotenia v čase obeda.

 

A pokiaľ chceme fotiť portréty v deň svadby?

Ako fotograf som tu pre Vás kedykoľvek a keď sa rozhodnete fotiť portréty v deň svadby, nie je to žiaden problém. Fotenie portrétov nie je povinnosť, má to byť čas plný lásky a emócií, pri ktorom sa zabavíte a užijete si ho bez stresov. Spravím všetko preto, aby sme aj v krátkom čase stihli nafotiť zábery, na ktoré budete celý život s láskou a radosťou pozerať. Ideálne je si rozdeliť čas na fotenie pred sobášom a následne aspoň na chvíľu vybehnúť von pred západom slnka. Fotiť môžeme v areáli miesta konania hostiny alebo vybehnúť do blízkeho okolia.

 

Čo v prípade, že máme malú svadbu a máme záujem len o svadobné portréty?

V ponuke mám aj tento typ fotenia, avšak mimo sobôt, nakoľko sa v sobotu sústredím najmä na celý svadobný deň. Na fotení svadobných portrétov sa vieme dohodnúť počas pracovného týždňa.

 

Ako prebieha miesto výberu fotenia?

V prvom rade sa snažím prispôsobiť Vašim predstavám, no zároveň Vám budem pri výbere miesta nápomocný. S mojou manželkou veľmi radi cestujeme a spoznávame krásy našej krajiny, viem Vám teda poskytnúť aj veľa vlastných tipov. Následne ich zladím s Vašimi požiadavkami.

 

Ako dlho prebieha fotenie portrétov v iný deň?

Závisí od toho, či uprednostňujete fotenie na jednom, napríklad Vašom obľúbenom mieste, alebo chcete skombinovať viac lokalít. Môžeme spolu navštíviť hrady, vyliezť na kopce, nafotiť krásne panorámy, prechádzky pri jazierku či dokonca pitie kávičky vo Vašej obľúbenej kaviarni. Snažím sa vždy navodiť uvoľnenú atmosféru, aby ste sa cítili komfortne, ako v spoločnosti dobrých priateľov. Fotenie môže trvať 1-2 hodiny, ale v prípade cestovania aj pol dňa či dokonca celý.

 

Kedy obdržíme naše svadobné fotografie?

Fotografie sa snažím odovzdať do 4-8 týždňov. V čase hlavnej sezóny od mája do októbra 80 dní. Samozrejme však urobím všetko preto, aby ste svoje fotografie dostali čo najskôr.

 

Účtuješ si cestovné náklady na fotenie mimo svojho bydliska?

Pokiaľ je fotenie v Bratislavskom kraji, tak si cestu neúčtujem, v prípade, že za klientom vycestujem, vtedy si účtujem príplatok podľa počtu kilometrov. Treba brať do úvahy, že si platím nielen benzín, ale do ceny sa započítava aj amortizácia vozidla, ktoré sa prirodzene časom opotrebováva.

 

Fotíš aj v zahraničí?

Áno, samozrejme. Fotím od 16. rokov a za tých viac ako 10 rokov som už vďaka fotografii pracovne precestoval krížom-krážom celú Európu. V prípade Vášho záujmu môžeme bez problémov vycestovať aj za hranice.

 

Akú techniku na fotenie využívaš?

Pri fotení používam dva fotoaparáty Nikon Z6 a Nikon D810 a niekoľko profesionálnych objektívov of firiem Nikon a Sigma.

 

Fotíš len svadby alebo si ťa môžeme rezervovať aj na fotenie rodiny, detí či rande fotenie?

Ako môžete vidieť v mojej galérii, venujem sa aj viacerým typom fotografie. Nechýba medzi nimi ani fotenie rodiniek s malými bábätkami, samostatné fotenie detičiek či zamilovaných párikov. Fotografia u mňa nemá hranice a je mi vždy cťou, keď môžem byť súčasťou Vašich najkrajších životných momentov.